در این صفحه محل قرارگیری تبلیغات گوگل، كنار يا بالا و یا پایین نتايج جستجو می باشد.

محل قرار گيری تبليغ در گوگل بصورت غير اختياري مي باشد و يك سيستم خودكار محل قرار گيري تبليغات را مشخص مي کند اما هرچه هزينه كليك (CPC) شما بالاتر باشد شما در نتايج بالاتر قرار خواهيد گرفت. ممكن است به دليل وجود تعداد زیاد تبليغات، آگهي شما در صفحه دوم نمايش داده شود كه در آن حالت اگر بخواهيد تبليغ شما در صفحه اول نمايش داده شود بايد هزينه كليك را افزايش دهيد.

 

  • با رنگ متفاوت در بالای صفحه

تبلیغات این بخش بالاترین رتبه را از نظر الگوریتم رتبه بندی گوگل کسب کرده اند. به عبارتی کلیدواژه های این تبلیغات با عبارت جست‌ و جو بسیار مرتبط بوده اند و نرخ کلیک ( CTR ) بالایی برای آن کلید واژه داشته اند و مبلغی که به ازای هر کلیک مایلند بپردازند بالاتر است.

به این مبلغ که آگهی دهنده در تنظیمات حساب ادوردزش تعیین می‌کند بید ( Bid ) گفته می‌شود. هرچه مقدار بید بالاتر باشد احتمال قرار گرفتن تبلیغ در این بخش بیشتر است.

البته ادوردز برای نمایش آگهی در این بخش یک بید آستانه نیز دارد که مقدار آن را به آگهی دهندگان اعلام نمی‌کند. ماکزیمم تعداد تبلیغاتی که در این بخش به طور پیش‌فرض نمایش داده می‌شود سه تاست.

 

  • به صورت ستونی در سمت راست صفحه

تبلیغاتی که در رده های بعدی قرار می‌گیرند در این ستون قرار می‌گیرند. اگر هیچ تبلیغی معیارهای کیفی و بید لازم برای قرار گرفتن در جایگاه رتبه های بالا را نداشته باشد تبلیغات تنها در همین ستون سمت راست نشان داده می‌شوند.

به شکل پیش‌فرض تا یازده تبلیغ می‌توانند در یک صفحه قرار بگیرند. کاربر می‌تواند با دست‌کاری تنظیمات مرورگر خود تعداد تبلیغاتی را که می‌بیند تغییر دهد، اما آگهی دهنده باید توجه کند که بیش‌تر جست‌جو کنندگان از همان تنظیمات پیش‌ فرض استفاده می‌کنند.

 

  • با رنگ متفاوت در پایین صفحه

گوگل گاهی تبلیغات سمت راست را حذف می‌کند و به جای آن تبلیغات در جعبه ای مشابه تبلیغات رتبه بالای اول صفحه، ولی در پایین صفحه به نمایش می‌گذارد. گوگل این کار را با تجربه مرور صفحه کاربران از بالا به پایین سازگارتر می‌داند و مدعی است بر اساس آزمایش‌ ها تبلیغات پایین صفحه بازده بیشتری از تبلیغات کنار صفحه دارد.

تبلیغات سمت راست و تبلیغات پایین صفحه با هم نشان داده نمی‌شوند. راهی برای درخواست نمایش تبلیغات در سمت راست یا پایین صفحه برای تبلیغ دهنده ها وجود ندارد و سیستم ادوردز محل را به شکل خودکار تعیین می‌کند.

 

محل نمایش تبلیغات گوگل

 

 

 

شبکه گوگل ( Google Network )

 

شركت گوگل داراي رابطه همكاري با چند صد هزار سايت در سراسر دنيا مي باشد از جمله جي ميل. در صورتي كه شما اين ويژگي را انتخاب کنید تبليغ شما بر اساس الگوريتم هايي خاص در اين شبكه نمايش داده مي شود اما بطور كل با توجه با دفیق نبودن اين شبكه و عدم امكان مديريت دقيق استفاده از آن توصيه نمي شود.

 

محل نمایش تبلیغات کلیکی گوگلی